Ta strona powstała po to, abyście się zapoznali z twórczością autorów, tworzących z dala od ojczystych stron. W środku tej strony znajdziecie prezentację książek w wersji demonstracyjnej. Wystarczy kliknąć na tytuł pod książką i poczekać chwilę na załadowanie się plików multimedialnych. Publikacje można nabywać w sklepach internetowych bądź wraz z autografem bezpośrednio od autorów.


sobota, 28 grudnia 2013

1 komentarz:

 1. Szanowna Pani Jadwigo!
  Jako wierna czytelniczka pragnę wyrazić swoje opinie na temat jednego z tomików Pani poezji "Wierszy z szuflady". Zastanowił mnie ten tytuł. Myślę, że jest Pani osobą skromną, nie szukającą sławy i rozgłosu, lecz tak piękne utwory nigdy nie mogą znaleźć się w mrocznych zakamarkach. One powinny zdobić wystawy w księgarniach, półki biblioteczne, być dostępne w czytelniach katolickich, leżeć na stole jak chleb
  i karmić ludzi miłością.
  W pierwszym wierszu tego zbioru pisze Pani o swoim twórczym niepokoju, ale stwierdzenie, że "zaśmiecam ten świat uproczywie " jest zaprzeczeniem wypowiedzi w utworach następnych:
  "jest we mnie pragnienie pisania
  natchniona wyobraźnia każe wytrwać..."
  - to jest właśnie poetyckie credo Pani lirycznej twórczości.
  Droga Poetko!
  Jesteś rzeczywiście "poezją skąpaną w słońcu", odkrywasz przede mną uroki bajecznego świata, skłaniasz do zadumy, zachwytu, refleksji - do całej palety najtkliwszych ludzkich uczuć. "W każdym dniu" przypominasz o Stwórcy, który napełnia stęsknione serca darem wielkiej miłości.
  Pani wiersze to ponadczasowe refleksje, jak odnaleźć na swej drodze prawdziwe skarby.
  Jestem kobietą z bagażem bolesnych doświadczeń, zmagającą się z nieuleczalną chorobą, stojącą na "krawędzi dnia", lecz powtórzę za Panią:
  "zastygła w bezruchu
  zasłuchana
  jestem cała poezją"...

  K.Łowicka, polonistka

  OdpowiedzUsuń