Ta strona powstała po to, abyście się zapoznali z twórczością autorów, tworzących z dala od ojczystych stron. W środku tej strony znajdziecie prezentację książek w wersji demonstracyjnej. Wystarczy kliknąć na tytuł pod książką i poczekać chwilę na załadowanie się plików multimedialnych. Publikacje można nabywać w sklepach internetowych bądź wraz z autografem bezpośrednio od autorów.


czwartek, 10 kwietnia 2014

2 komentarze:

 1. Motto:
  "Znasz miłość?
  Wiesz, że zostaje dana.
  Rozlana w przestrzeni Łaski
  przemienia serce, daje dobro,
  choć nie zawsze otrzymuje
  je w zamian."
  /Jaga Rudnicka/
  W styczniu b.r. ukazał się nowy tomik poetycki Jadwigi Rudnickiej pt: "Misterium miłości". Autorka wierszy jest nie tylko poetką, ale również malarką, więc posiada niezwykłą umiejętność wyrażania swych uczuć w sposób obrazowy, przejrzysty, nadając im kształt niezrównanego piękna.
  Strofy poetyckie Jagi - ta " niebiańska pieśń miłości...
  koi rany, dusze, ciała.
  Samą dobroć w nas wyzwala..."
  Jadwiga Rudnicka jest z wykształcenia teologiem, dlatego też miłość ukazana jest w kontekście Bożej Miłości, Bożego Miłosierdzia. Została ona podniesiona do najwyższej rangi, do religijnego MISTERIUM na wielu płaszczyznach ludzkiej egzystencji.
  Bóg jest Miłością, więc odgrywa On w poezji Jagi dominującą rolę. Pojawia się "jako malarz wszechwieczny na obrazie najlepszym", "jak wirtuoz w przestworzach", który "klucz szczęścia skomponował miłość nam dając."
  Filozoficzne rozważania oparte na doktrynie chrześcijańskiej przybliżają współczesnemu człowiekowi siłę i znaczenie tego uczucia na drogach i bezdrożach życia.
  Pytania retoryczne: "Znasz miłość?", "Byłam człowiekiem już wcześniej. Co to znaczyło?" zmuszają czytelnika do zastanowienia się czy "idąc po śladach czasu" nie zgubiliśmy najcenniejszego prezentu od Stwórcy - zdolności kochania Boga i bliźnich.
  W wierszach Jadwigi Rudnickiej pojawia się motyw aniołów - symbolu czystości serca, lekkości, dobroci. Poetka stwierdza, że "sercem jest łatwiej anioły pojąć...są pełne barw cudnych, boskiego uroku". Utwory z tomiku "Misterium miłości" ukazują plastyczne obrazy przyrody i zachwyt artystki pięknem tego świata, stworzonym przez Boga potęgą miłości.
  Po przeczytaniu tych lirycznych wyznań pragnę podziękować pani Jadwidze, że wprowadziła mnie w zaczarowany świat, który "samą dobroć w nas wyzwala i zamyka bramy złości".
  XXI wiek to czas niespokojny, pełen konfliktów, wojen i nienawiści, to czas szerzącego się egoizmu, ateizmu i pogardy dla ponadczasowych wartości. Człowiek jest samotny i zagubiony, ukrywa łzy, by nie być uznanym za istotę słabą i bezradną.
  Czytelniku!
  Gdy ogarnia cię nastrój melancholii, smutku, gdy w gąszczu problemów i niepowodzeń będziesz błądzić w mrokach labiryntu, sięgnij po tomik "Misterium miłości" i odczytaj życiowe przesłanie poetki:
  Najpierw ścieżkę marzeń odszukaj,
  do serca swego odnajdź klucz.
  Otwórz drogę miłości i dobra,
  a spełni marzenia twe Bóg".

  Krystyna Łowicka, polonistka

  OdpowiedzUsuń
 2. You really make it seem so easy together with your presentation however I find this topic to be actually one thing that
  I believe I might never understand. It sort of feels too complicated and extremely huge for me.
  I am looking ahead for your next publish, I'll attempt to get the
  dangle of it!

  OdpowiedzUsuń